Rijen
ohodnotit

A co Bob?

What About Bob?

Další název:
Co jest z Bobem?; Isten nem ver Bobbal; Quoi de neuf Bob?; Was ist mit Bob?
Žánr:
Rok:
1991
Délka:
99 minut
„Je to nejlepší pacient, jakého si doktor a jeho rodina můžou přát.“
Popis / Obsah / Info k filmu A co Bob?
Dobrá filmová komedie je čím dál vzácnějším zbožím a nezřídka za ní musíme putovat řadu let do minulosti. Snímek režiséra Franka Oze (nar. 1944) A co Bob? vznikl na začátku 90. let a ve své době nebyl náležitě oceněn (do našich kin se např. vůbec nedostal). Titulní postava, pacient s mnoha fobiemi Bob Wiley (výborný Bill Murray) se natolik upne na věhlasného psychiatra Lea Marvina (Richard Dreyfuss), že se k němu během jeho dovolené prakticky nastěhuje. A doktorova rodina, která vždy citově strádala ve stínu geniálního tatínka, milého Boba s radostí adoptuje. Nabubřelý terapeut, který se učí sebeoslavný text pro televizní rozhovor před bustou Freuda (a svého syna pokřtil Sigmund) nemá, kam by před vlezlým nešťastníkem utekl, a čím dál tím víc přemýšlí o nehlučné vraždě. A divák se samozřejmě dobře baví, neboť jasně stanovená hranice mezi šílenstvím a normálností se postupem času zcela stírá. Oba hlavní představitelé si své úlohy opravdu užívají a je zajímavé si představovat, jak by snímek vypadal, kdyby se v úloze ješitného doktora místo Dreyfusse objevil původně uvažovaný Woody Allen či režisérem Ozem upřednostňovaný Patrick Stewart.

Zdroj: ČT


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu A co Bob?
Bob Wiley(Bill Murray) je blázen, kterého by si žádný psychiatr nepřál. Ani psychiatr Leo Marvin (Richard Dreyfuss) není zrovna rád, že ho Bob navšťevuje. Leo odjíždí na dovolenou, ale Bob jiného psychiatra nechce, a tak zjistí kde Leo tráví dovolenou přijede za ním a prosí o konzultace ohledně jeho problémů. Postupem času si Boba oblíbí nejen městečko, ale i Leova rodina, a to už Lea rozpálí do běla.


Autor: dave86

Popis / Obsah / Info k filmu A co Bob?
Bob Wiley(Bill Murray) je blázen, kterého by si žádný psychiatr nepřál. Ani psychiatr Leo Marvin(Richard Dreyfuss) není zrovna rád, že ho Bob navšťevuje. Leo odjíždí na dovolenou, ale Bob jiného psychiatra nechce, a tak zjistí kde Leo tráví dovolenou přijede za ním a prosí o konzultace ohledně jeho problémů. Psotupem času si Boba oblíbí nejen městečko, ale i Leova rodina, a to už Lea rozpálí do běla.
člen: dave1986


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište


Hodnocení:n12345678910
Reklama
Reklama
Naposled navštívené:Přesunout nabok | Vymazat historii
Poslední Mohykán (The Last of the Mohicans)

Poslední Mohykán
The Last of the Mohicans

Naposled navštívené:
Poslední Mohykán (The Last of the Mohicans)

Poslední Mohykán
The Last of the Mohicans