Obsah filmu Elvis & Nixon
Fiktivní příběh americké komedie o setkání americké rockové legendy
Elvise Presleyho a prezidenta
Richarda Nixona je založen na skutečně existující fotografii z Oválné pracovny v Bílém domě, která vznikla 21. prosince 1970. Co se doopravdy za dveřmi místnosti odehrálo, zůstalo navždy utajeno, ale autorům se podařilo schůzku natočit věrohodně a vtipně.
Do Washingtonu v již zmíněný den přijíždí zpěvák
Elvis Presley a pokouší se neohlášeně dostat do Bílého domu a setkat se s...
Fiktivní příběh americké komedie o setkání americké rockové legendy Elvise Presleyho a prezidenta Richarda Nixona je založen na skutečně existující fotografii z Oválné pracovny v Bílém domě, která vznikla 21. prosince 1970. Co se doopravdy za dveřmi místnosti odehrálo, zůstalo navždy utajeno, ale autorům se podařilo schůzku natočit věrohodně a vtipně.
Do Washingtonu v již zmíněný den přijíždí zpěvák Elvis Presley a pokouší se neohlášeně dostat do Bílého domu a setkat se s nejmocnějším mužem tehdejšího světa Richardem Nixonem. Prezident nejprve setkání odmítá, ale nechá se přesvědčit svými poradci, že schůzka s "králem rocku" mu pomůže v popularitě mezi mládeží. Elvis požádá Nixona, aby mohl složit přísahu jako tajný agent DEA. Přes počáteční rozpaky si oba muži brzy porozumějí, mají stejné názory na většinu současných problémů Ameriky. < Zobrazit méně
Autor: curil, zobrazit všechny obsahy (1)
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 1.6.2019
Skutečně by mě zajímalo, co se tehdy doopravdy událo v Oválné pracovně mezi králem rocku Elvisem a prezidentem Nixonem. Zajímavý námět a kdyby neexistovala fotografie zachycující oba muže dne 21. prosince 1970 v Bílém domě, jak si potřásají pravicemi, měl bych vše za čistou fikci. Humorné chvilky, např. když Elvis předvádí karate anebo vykládá, jak by se jako zvláštní tajný agent mohl vmísit mezi jiné rockové hvězdy (uvádí také Rolling Stones). Předávání dárku Nixonovi (zbraň) a poplach prezidentské ochranky. Michael Shannon je jedním slovem úchvatný, i když ta podoba právě nesedí, ale to jeho "Děkuji, pane, děkuji", které známe i z podání našeho Karla Zicha, je povedené.