Cerven
ohodnotit

Na Svatém Kopečku

Žánr:
Rok:
1934
Délka:
87 minut
Premiéra v ČR:
26.10.1934

Obsah filmu Na Svatém Kopečku

 
"Na Svatém Kopečku" - úspěch stejnojmenné lidové hry se zpěvy zapříčinil, že byla zfilmována. Z dobře míněné snahy vzešel film prosycený milou, srdečnou náladou. Přičinili se o to zejména starší zkušení herci, kteří dali svým postavám nenucenou přirozenost podbarvenou osobitým humorem se zárukou dobré zábavy a rozesmátých tváří diváků. Byli to především Jaroslav Vojta jako hanácký statkář, Valentin Schindler jako všeobecně známý a oblíbený "stréček" Matěj Křópal z Břochovan a Jindřich Plachta jako bodrý, v rozmýšlení však značně pomalý a těžkopádný šafář.

Cikánově režii se podařilo živě a barvitě zachytit ruch lidové slavnosti o pouti na...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
  Nahrát trailer k filmu
Distributor v ČR:
Lepka
 
 
Jazyková verze:
česká
 
 
Distribuční verze:
česky
 
 
Zvuk:
mono
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Na Svatém Kopečku >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

martin.stusak.9
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.4.2022
Snímek začíná a končí záběrem na   premonstrátský klášter s bazilikou   Navštívení Panny Marie, aby bylo místu   učiněno zadost pro připomenutí, o jaký Svatý   kopeček se vlastně jedná. Je vzdálen asi sedm   kilometrů od Olomouce a místní na ono místo   mohou být náležitě hrdí. Příběh   odehrávající se v obci Svatý Kopeček, se nese   ve skromnosti, a s náležitým humorem, jenž se   ten nejčastější opakuje v rámci návaznosti   dialogu během střihu z jedné scény do druhé.   Svůj humor má svými poznámkami ke všemu   hlavně Jindřich Plachta. Jaroslav Vojta v roli   zásadového statkáře však vyniká asi   nejvíce. Děj příběhu by se dal popsat jedinou   větou. Cesty lásky jsou nevyzpytatelné. Motiv o   úmyslné záměně se používal hodně často v   bláznivých komedií, ale tady se to drží   hodně na uzdě. velmi brzké odhalení už mluví   samo za sebe. Úsměvných scének a situací je   dost na to, aby se divák pobavil a aby mu to   přineslo příjemný filmový zážitek. K tomu   něco málo moravských lidových písniček a to   v krojích i bez nich. Tuto filmovou klasiku   jistě nejvíce oceňují obyvatelé Olomouce, a   to už kvůli své historické hodnotě   zaznamenaných poutních míst.
Pitryx
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 13.9.2017
No, ječení je ve filmu požehnaně, zpočátku   na tři věty pět minut ječení. Naštěstí   jsou to mé oblíbené, moravské, ale to podání   není tedy nic moc. Nechci napsat, že to bylo   skoro otřesné. Nastavovaná kaše matkou,   lázněmi, a kdoví čím ještě nemohla být pro   příběh přínosem. V každém případě jsem   se asi dva krát zasmál, a viděl do konce bez   přejíždění, takže za dvacet kousků.
Misantrop
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 18.8.2015
Nepovedená veselohra nekonečně nastavovaná do   požadované délky pro celovečerní film mnoha   hluchými nudnými scénkami, aby konečně po   půldruhé hodině doklopýtala přece jen k   dlouho všelijak odkládané, leč nevyhnutelné a   očekávané svatbě. Nevěsta Heda trucovala   kvůli alespoň nějaké dějové zápletce asi   půl minutky. Její duševní přerod byl tak   rychlý, jako šestatřicetihodinový přerod   Shakespearova Othella, jímž proto francouzský   spisovatel Stendhal pohrdal. Co by asi řekl o   chvilkovém přerodu mladé Hedičky? V jednom   záběru bylo zívání herce Peška, který   představoval pana Voříška, básníka a   majitele konfekce, skládajícího své   konfekční verše, tak neodolatelně opravdové,   až bylo nakažlivé, načež jsem začal zívat   také. Konec přišel jako vysvobození.


Hodnocení:n12345678910
Reklama
Reklama