Obsah filmu Vítězství
"Victoria - Vítězství nebo také - Nerovný zápas, se
Sylvesterem Stallonem v roli Hatche, a brazilským fotbalistou Pelé na jednom fotbalovém trávníku".
Nacisté se často snažili dokazovat světu, že nejsou tak špatní, jak se o nich pořád tvrdí. Jeden takový příběh byl zfilmován na základě skutečných události.
Do tábora plného anglických, kanadských, amerických a australských zajatců má přijet kontrola z mezinárodního Červeného kříže. Německý velitel major Steiner se rozhodne uspořádat fotbalové utkání týmu složeného ze zajatců, proti výběrovému mužstvu německé armády. Zápas by tak měl předvést, že se se zajatci zachází slušně, a Němci...
"Victoria - Vítězství nebo také - Nerovný zápas, se
Sylvesterem Stallonem v roli Hatche, a brazilským fotbalistou Pelé na jednom fotbalovém trávníku".
Nacisté se často snažili dokazovat světu, že nejsou tak špatní, jak se o nich pořád tvrdí. Jeden takový příběh byl zfilmován na základě skutečných události.
Do tábora plného anglických, kanadských, amerických a australských zajatců má přijet kontrola z mezinárodního Červeného kříže. Německý velitel major Steiner se rozhodne uspořádat fotbalové utkání týmu složeného ze zajatců, proti výběrovému mužstvu německé armády. Zápas by tak měl předvést, že se se zajatci zachází slušně, a Němci chtějí jak jinak ukázat svou nadřazenost... v tomto napínavém a perfektně vygradovaném dramatu můžeme vidět vedle Stalloneho opravdové herecké hvězdy jako Michael Caine, nebo Maxe von Syndow, fotbalisté zvučných jmen Pelé, Boby Moore, Osvaldo Ardiles, Bobby Charletton, zrežíroval John Huston a produkci měl mimo jiné S. Stallone.
MartaH.claraB < Zobrazit méně
Autor: clara.bow, zobrazit všechny obsahy (4)
Související odkaz
Recenze: Vítězství
Dnes začíná v Rusku XXI. mistrovství světa ve fotbale FIFA, a tak si připomeneme film, jaký v rámci kinematografie... číst dál
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
režie:
hraje:
scénář:
námět:
hudba:
kamera:
střih:

Distributor v ČR: |
The Victory Company, Tom Stern, Lorimar |
|
|
Barevný: |
Ano |
|
|
Jazyková verze: |
anglická |
|
|
Distribuční verze: |
česky, dabováno |
|
|
Přístupno: |
od 12 let |
|
|
|
|
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Vítězství >
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 8.5.2022
Snímek už jsem viděl a po letech rád zopakoval. Dnes už ale působí hodně "legračně" zajatecký tábor je v podstatě pohodička, vězni si diktují vysokým šaržím Wehrmachtu co mají splnit, zařídit a nese se to celé v takovém poklidném duchu. Pokud přistoupíte na vtipný odér smutných historických událostí a překousnete né moc reálný děj, dá se u filmu zabavit. Ano zajatecké tábory pro západní vojáky to nebyl takový "mlejn na maso" jako pro ty z východu atd. ale přesto, zde všecko v pohodě projde a vězni se mají dobře, tak i onak koukatelná "pohádka" - 50% - 60%.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 2.4.2018
Tenhle film
ve mně vyvolává silně rozporuplné pocity. Není špatný, ale cítím, že mohl být daleko, daleko lepší a doufám, že ho někdy, někdo předělá.
Na druhou stranu, mít v jednom filmu Sylvestera Stallona, tohoto vymítače vietnamských pralesů a Pelého, který dokázal vymést pavučinku z každé branky, je svým způsobem svátek. Navíc ve filmu hrají další fotbalové hvězdy své doby- Bobby Moore, Osvaldo Ardilles, Paul van Himst a další. Naopak fotbalisty z Polska a Československa tvůrci jen tak lehce odbyli. Další věc je, že fotbalisté hrající v tomto filmu byli vesměs na konci svých kariér. Pelé 40, Moore 39, Van Himst 37. To také působí dost rušivě. Navíc kapitán týmu, kterého hrál Michael Caine, v době natáčení oslavil 48 narozeniny. To je úplně mimo. Trochu jako turnaj starých gard...
Miluji zkrátka fotbal a proto mě mrzí, že zpracování není úplně dokonalé. Snímek prostě působí příliš lacině.
Ale i tak je to fajn.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.1.2015
Koncepciou deja sa snímka približuje filmu Veľký útek. Zachytáva pokus o útek mladého dôstojníka americkej armády Hatcha, ktorý sa nutne musí dostať von zo zajateckého tábora. Jeho príbeh sa prelína s osudmi futbalistov, ktorí sa rozhodli pre otvorenú hru s najlepšími hráčmi Tretej ríše. Film poukazuje na nadradenosť Árijskej rasy, ktorá si myslí, že svoje víťazstvo nemusí dokazovať. Naopak hráči spojeneckého tímu musia tvrdo bojovať za svoj cieľ - uhrať dobrú partiu v tomto nerovnom zápase.
Mnohí ľudia boli toho názoru, že filmy o futbale neletia, a preto táto snímka nedosiahla výrazný úspech, dokonca sa v mnohých krajinách stala i prepadákom. To ale nič nemení na veci, že Nerovný zápas patrí k tým najlepším vojnovým drámam vôbec. Režisér John Houston nám ponúka skutočne veľkolepé dramatické spracovanie tejto atraktívnej a čerstvej témy, ktorá sa svojou vizuálnou pútavosťou a dojímavým príbehom stáva sladkým lákadlom.
Po technickej stránke vzhľadom k žánru je film (čo sa týka samotných futbalových sekvencií) dokonalý. Celý scenár zápasu zostavil Pelé, sám kráľ futbalového neba. Všetci herci museli prejsť jeho náročnou pohybovou choreografiou, ktorú vymýšľal pri pozeraní starších futbalových zápasov Brazílie s európskymi krajinami. Hudba od skladateľa Billa Contiho, ktorý sa môže popýšiť aj melódiám k filmu Rocky, je heroická až klerická a počas zápasových scén synchrónne graduje spolu s ich priebehom. Okrem spomínaného Pelého sa vo filme objavili i ďaľšie futbalové hviezdy - Bobby Moore, Osvaldo Ardiles, Paul Van Himst či Kazimierz Deyna. No hlavné úlohy prischli skúsenejším hercom, a to konkrétne Sylvesterovi Stallonemu a Michaelovi Cainovi. Špeciálnu úlohu tu zahral excelentný švédsky nestor Max Von Sydow, ktorý si zahral postavu Karla Von Steinera, nemeckého majora a bývalého profesionálneho hráča.
Ak máte radi netradičné vojnové drámy, tak nestrácajte čas a poďte sa pozrieť, ako sa jedenástka hrdinov pokúsi vyhrať nad samotným Fuhrerom. Žiadne samopaly, granáty, či rakety... teraz sú na rade kopačky,lopty a športový duch ! Spojiť vojnovú drámu so športovou, a navyše futbalovou tématikou, je proste skvelé. Vynikajúci originálny nápad, ktorý ma chytá za srdce vždy, keď sa ho rozhodnem pozrieť.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 16.9.2014
Jak už napsala předemnou dole v komentářích Malapiska. Film je velmi dobře obsazený zvučnými jmény známými nejen z filmového plátna, ale i ze světa fotbalu, a navíc, i když fotbal dost nemusím, tento příběh, podle skutečné udalosti mě dostal a žádná negativní kritika mě neovlivnila a neovlivní :o)) cb
Reklama
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.3.2011
Victory
Kdyby v tomhle snímku nehrál Stallone, tak o něj v životě ani nazakopnu jelikož fotbal nesnáším. Naštěstí fotbal v tomto filmu nehraje hlavní roli. Spíše jde o to, že skupina válečných zajatců nakope zadek náckům aspoň na hřišti, když už to nejde na bojišti.
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 2.1.2011
Mladičký Stallone si to jako fotbalista rozdává za druhé světové války s nacistama v nerovném fotbalovém zápase zajatci vs. bachaři. Nesmyslné ale docela zábavné.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.9.2009
Jak to vlastne okomentovat?Je to valecny nebo sportovni nebo drama?Nejspis je to vsechno dohromady.Kazdopadne je to velmi pekna podivana.Herecke obsazeni vyborne.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.8.2009
Zajímavé pojetí 2.světové války, kdy je v německém zajateckém táboře skupina lidí, kteří se rozhodnou hrát fotbal. Germáni se myšlenky chytnou a vymyslí zápas mezi německou elitou a výběrem spojeneckoé elity z tábora. Situaci do rukou vloží kapitán Colby, který se stane kapitánem a manažerem mužstva, do role trenéra je samopasován Robert Hatch, který se ale z tábora snnaží všemožně uprchnout. Této situace se dá ale využít, proto mu ostatní s útěkem pomůžou a společně tak vymyslí plán útěku pro všechny.
Sportovní válečné drama, ve kterém hraje i slavný Pelé, je podívanou opravdu netradiční, ale zato příjemnou a obsazenou opravdovými esy...Sylvester Stallone, Michael Caine, roli německého důstojníka výborně předvedl Max Von Sydow.
Reklama
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.10.2008
American goalkeeper
Veľmi sa mi páčil tento Slyov film.Mám rád futbal a o to viac som si tento film obľúbil.Bol to určite najlepší film o futbale a určite sa už lepší nenatočí.Pelého nožničky na konci boli super.Bravo
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.8.2007
Odsuzovaný
Kritika pro tento film neměla příliš pochopení. Dovolím si trochu nesouhlasit. I když děj nejde příliš do hloubky a podobné schéma tu již bylo mnohokrát, je to oslava jednotlivých krásných scén, a obsazení (jak herecké tak fotbalové) nemá chybu.
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film