Počet zajímavostí k filmu Železná srdce: 9
Hodnocení:
Přidáno: 19.1.2015
Sehnali poslední funkční něm. tank Tiger.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.6.2015
Posádka se před natáčením zúčastnila čtyřměsíčního přípravného procesu, do kterého patřila návštěva a trénink s tankem M1 Abrams ve Fort Irwin National Training Center či týdenní pochodový tábor s jednotkou Navy SEALs. D. Ayer také na herce naléhal, aby spolu "sparingovali", což mělo za následek mnoho podlitých očí a krvavých nosů. Na vrchol k tomu všemu museli herci nějakou dobu společně žít v tanku, kde jedli i spali. Přípravu D. Ayer okomentoval slovy: "Já jsem jako režisér nemilosrdný. Udělám to, co si myslím, že je nutné k tomu, abych dosáhl toho, co chci."
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.6.2015
D. Ayer se inspiroval skutečnými událostmi. Například poslední bitva "o křižovatku" námětem připomíná události před obcí Holtzwihr ve Francii. Inspiroval se také u postav, například předlohou pro Dona "Wardaddy" Colliera (Brad Pitt) byl Lafayette G. Pool, tankové eso es z americké 3. obrněné divize přezdívané "Spearhead", tedy "špička".
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.6.2015
Českou verzi anglického titulu Fury zvolil distributor filmu v ČR Falcon. Obecně proces výběru lokálního názvu podléhá poměrně náročnému schvalovacímu procesu a zároveň možnostem, které zahraniční držitel práv filmu nabídl anebo umožnil i v jiných zemích po světě. Z těchto možností vyplynuly v podstatě jen tři cesty. První byla variace na doslovný překlad slova "Fury", tedy "Zuřivost", "Odhodlání", popřípadě "Zuřivec", "Odhodlaný" v jednotném či množném čísle, nebo slovní spojení jako "Banda odhodlaných" apod. Další možností bylo ponechat titul v původním originálním názvu i pro českou distribuci. Poslední možností bylo vybrat z odlišných titulů, které již zahraniční partner schválil v jiných zemích, v tomto případě mimo jiné Ocelová srdce nebo Železná srdce. Nutno podotknout, že jednou z důležitých součástí volby lokálního titulu zahraničního filmu je i komerční hledisko. Společností proto byla zvolena 3. varianta.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.6.2015
Pro režiséra D. Ayera bylo velmi důležité, aby člověk, který bude hrát Normana Ellisona (Logan Lerman), měl pro postavu, která se mění z chlapce v muže, správný věk.
Komparzisté byli bývalí i současní britští vojáci. V jedné scéně se jich naráz objevuje 350.
Některé zbraně, které byly ve filmu použity, se objevily také ve filmu Zachraňte vojína Ryana (1998) a seriálech Bratrstvo neohrožených (od r. 2001) a Pacifik (od r. 2010).
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.6.2015
Bruce Crompton, který vlastní největší soukromou sbírku vojenských vozidel ve Velké Británii, půjčil štábu všechna jeho vozidla, která mají hodnotu cca 7 milionů liber, tedy přibližně 243 milionů korun. Produkce musela zaplatit pouze za údržbu a dopravu. Crompton přiznal, že byl nadšený, že byl součástí projektu. Bruce Crompton je známý z dokumentárního cyklu Váleční kšeftaři: Druhá světová z druhé ruky (od r. 2014). Zapůjčení válečné techniky pro film se dokonce věnuje poslední díl seriálu.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.6.2015
Aby bylo docíleno co nejvyšší autenticity, byla většina kostýmů ušita ze stejných materiálů jako originály.
K nátáčení filmu byl dopraven originální Tiger tank 131 z Bovingont Tank Museum ve Velké Británii. Stalo se tak prvně, kdy byl použit v moderním válečném filmu. Jedná se současně o poslední pojízdní exemplář.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.6.2015
16 dnů po začátku natáčení byl jeden z kaskadérů náhodou bodnut bajonetem. Byl převezen do nemocnice Johna Radcliffa v Oxfordu. Policie potvrdila, že se jednalo o nehodu a nikdo nebyl obviněn z ublížení na zdraví.
Natáčení sklidilo kritiku kvůli natáčení scény na Den památky, který se od 1. světové války slaví ve všech státech Commonwealthu, kdy měl na sobě kompars celý den nacistické uniformy. Za incident se D. Ayer a Sony omluvili.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.6.2015
Studio poslalo před začátkem natáčení varovné dopisy obyvatelům obcí Shirburn, Pyrton a Watlington, že se v důsledku natáčení bude v okolí ozývat střelba a výbuchy.
Natáčení filmu začalo 30. září 2013 na anglickém venkově v Oxfordshire. Dále natáčení probíhalo ve městech Watlington, Bovingdon Airfield a Londýn ve Velké Británii.
V rámci přípravy na film navštívili Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman a Jon Bernthal Fort Irwin National Training Center.