Obsah filmu Zrození národa
Nat Turner je gramotný otrok a kazatel na americkém jihu před občanskou válkou. Zatímco je Nat svědkem bezpočtu krutostí – vůči němu, jeho ženě Cherry i ostatním otrokům - plánuje povstání v naději, že své blízké dovede ke svobodě.
Film Zrození národa, který se odehrává na americkém jihu před občanskou válkou a je inspirován skutečnými událostmi, sleduje osudy Nata Turnera (Nate Parker), gramotného otroka a kazatele, jehož schopnosti využije finančně strádající otrokář Samuel Turner (Armie Hammer), aby si podrobil vzpurné otroky. Zatímco je Nat svědkem bezpočtu krutostí – vůči němu, jeho ženě Cherry (Aja Naomi King) i ostatním otrokům -...
Nat Turner je gramotný otrok a kazatel na americkém jihu před občanskou válkou. Zatímco je Nat svědkem bezpočtu krutostí – vůči němu, jeho ženě Cherry i ostatním otrokům - plánuje povstání v naději, že své blízké dovede ke svobodě.
Film Zrození národa, který se odehrává na americkém jihu před občanskou válkou a je inspirován skutečnými událostmi, sleduje osudy Nata Turnera (Nate Parker), gramotného otroka a kazatele, jehož schopnosti využije finančně strádající otrokář Samuel Turner (Armie Hammer), aby si podrobil vzpurné otroky. Zatímco je Nat svědkem bezpočtu krutostí – vůči němu, jeho ženě Cherry (Aja Naomi King) i ostatním otrokům - plánuje povstání v naději, že své blízké dovede ke svobodě.
Zdroj: HBO Europe < Zobrazit méně
zobrazit všechny obsahy (2)
Související odkaz
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 23.1.2022
Další snímek o temné americké minulosti, který se tam stále připomíná v rámci zajištění lidských práv a hlavně svobod. Koncepce příběhu, hlavně co se týče vzdělanosti vůdce povstalců a skutečné postavy, se hodně podobá obdobnému počinu ´Volání svobody´ (1987), byť se v něm daná rasová problematika pro změnu odehrává v Jižní Africe. Mezi Denzelem Washingtonem, ve zmíněném snímku, a Natem Parkerem, v tomto snímku, není po herecké stránce rozdílu. A pro zajímavost, pro Nata Parkera se jedná také o scenáristický a režijní debut a třetí filmový produkční projekt. V podstatě si to celé udělal sám a z jeho pohledu je to dosti znát, neboť brutalita bílých otrokářů na černých otrocích je poměrně až mrazivě markantní. A jak sám uvádí, tímto svým dílem vyhlásil válku, dnes označovanému jako rasistickému, filmu ještě z němé éry pod stejným názvem z roku 1915 režiséra D.W. Griffitha. Námět je to však poměrně obsáhlý a tak se stalo, že dvouhodinová stopáž je na ucelené vyprávění poměrně krátká. Na nepravostech a ponižování kladl až dynamický důraz a na to sázel tak horlivě, že nějak opomněl pozdvihnout příběh, takže se jen tímto zasadil jen o rozzuřenou etudu pomsty. Jakoby mu vlastně ani o nic jiného nešlo. Že by osobní výjev? Tím by to bylo pro Nata Parkera více ke škodě než k užitku, neboť by se tak přímo zasadil o stejně rasistický propagandistický film, jako tehdá D. W. Griffin, jen z druhé straně barikády.
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 25.6.2017
Všechny filmy na téma otrokářství a rasismu jsou na chlup stejné v tom, že bílej je zlej zasranej vykořisťovatel a černej je hodnej a ublíženej. Bylo to vždycky takhle jak ukazují tyto filmy? Opravdu se choval každý takhle jak vidíme k otrokům? Nicméně k filmu, bohužel je příliš natahovaný a občas nezáživný. Lokace a herci v pohodě, film má i několik drsných výjevů, ale postrádá větší gradaci a napětí a také by neuškodilo méně řečí o náboženství atd.