Počet zajímavostí k filmu Star Trek: Voyager: 13
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.6.2010
V Německu měl seriál premiéru v roce 1996. V té době jej časopis Ano, jež vydávala TV Nova, uváděl v přehledu programů pod názvem Star Trek: Mořeplavec.
V jednom rozhovoru s českými dabéry postav pochválil Luboš Ondráček, dabér prvního důstojníka, atraktivitu herečky Sedmé z Devíti. Přiznal, že se jí během práce často dívá do výstřihu, místo aby sledoval, jak hovoří jeho postava.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.10.2013
Již pravidelně je zvykem, že se v pilotním filmu objeví postava z předchozí série. Na začátku se zde krátce objevuje barman Quark.
Postava Toma Parise se již také objevila v epizodě First Duty seriálu ST: Nová Generace. Paris byl tehdy mladý student Hvězdné flotily, způsobil velké potíže a na konci dílu se k nim přiznal. V pilotním filmu na to Paris také krátce vzpomíná.
Hodnocení:
Přidáno: 27.4.2015
Kate Mulgrew (kapitán Kathryn Janeway), Robert Beltran (komandér Chakotay), Tim Russ (poručík Tuvok) a Robert Duncan McNeill (podporučík/poručík Tom Paris) jsou jediné postavy, které se objevily v každé epizodě seriálu.
Ve poslední epizodě "Endgame" dává Janewayová Tuvokovi fotku posádky Voyageru. Jde o promo fotku Paramount Pictures k páté sérii.
Hodnocení:
Přidáno: 27.4.2015
Před premiérou se proslýchalo, že postava domorodého Američana (Chakotay) bude mít u sebe vlka jako svého "zvířecího ducha" a často ho v seriálu uvidíme. Ve skutečnosti se tento vlk nikdy v seriálu neobjevil.
V titulkách první epizody není u Tuvokova jména uvedena hodnost, aby ho diváci předem neidentifikovali jako tajného agenta Hvězdné flotily.
Hodnocení:
Přidáno: 27.4.2015
V některých počátečních epizodách můžeme vidět Neelixe, jak trénuje s Tuvokovou ostrahou. Scénáristé původně zamýšleli, že Neelix vykoná zkoušky Hvězdné flotily a připojí se do bezpečnostního týmu. Nakonec tento návrh neprošel, ale v alternativní časové linii v díle "Rok pekla" se Neelix skutečně stane bezpečnostním důstojníkem Hvězdné flotily).
Hodnocení:
Přidáno: 27.4.2015
Jde o jediný Star Trek seriál, jehož titulky zůstaly po celou dobu nezměněny, s výjimkou jedné změny v obsazení (Nahrazení " Jennifer Lien as Kes" za " Jeri Ryan as Seven of Nine") a změny jména Roxann Dawson z původního Roxann Biggs-Dawson. V pozdějších sériích byly ještě odstraněny hodnosti od jmen postav, s výjimkou kapitána Janewayové.
"Posádky Star Treku" ze všech seriálů ST se umístily na druhém místě v žebříčku TV Guide "25 největších legend sci-fi" (1. dubna 2004).
Hodnocení:
Přidáno: 27.4.2015
Stejně jako u předchůdců používali i zde tvůrci velkou maketu lodi. Až v posledních několika sezónách nahradila tento dvoumetrový model plně počítačově generovaný. Přesto ale Voyager, který se objevuje v úvodních titulkách je počítačový už od první série.
První série byla předčasně ukončena, když se UPN rozhodli vysílat před začátkem druhé série místo toho některé díly znova.
Hodnocení:
Přidáno: 27.4.2015
Postava Sedmé z Devíti prý byla přidána kvůli možnému zrušení seriálu po několika sezónách, aby oživila posádku jako sexy postava a vylepšila tak hodnocení.
Postava podporučíka Samanthy Wildmanové je pojmenovaná po skutečné osobě, malé holčičce, která tragicky zemřela při nehodě a jejíž orgány byly darovány manželce scénáristy Jimmyho Diggse, která díky jim přežila. Skutečná Samantha milovala zvířata, takže podporučík Wildmanová má na Voyageru na starost oddělení xenobiologie.
Hodnocení:
Přidáno: 27.4.2015
Mnohokrát se v seriálu objevuje číslo 47 – na obrazovkách počítačů, vstupních k´dech, datech apod. Tuto tradici začal scénárista a koproducent Joe Menosky a brzy ji vzal za svou i zbytek produkčního týmu. Menosky řekl, že vybral právě toto číslo, protože když studoval na Pomona College, jejich profesor matematiky, Donald Bentley, v legraci dokázal, že všechna čísla jsou rovna 47.
Ateliéry Paramountu, ve kterých se natáčela většina interiérů Voyageru byla po skončení série v roce 2001 zničena.
Hodnocení:
Přidáno: 27.4.2015
Zatím všechny seriály Star Trek měly alespoň jednu postavu, která byla první svého druhu ve Hvězdné flotile. Ve Voyageru jsou dvě: holografický Doktor (PZH) a Icheb (brunali/borg). Neelix (talaxiánec), Kes (okampa) a Sedmá z Devíti (člověk/borg) také zastávali na lodi specifické funkce, ale nikdy se nestali členy flotily.
Pouze pět herců se objevilo ve stejné roli ve třech různých sériích Star Treku: Jonathan Frakes (William T. Riker), Marina Sirtis (poradkyně Deanna Troi), Armin Shimmerman (Quark), John de Lancie (Q) a Richard Poe (Gul Evek). Všichni z nich se objevili v Nové generaci a Voyageru.
Hodnocení:
Přidáno: 27.4.2015
Postava Toma Parise byla vymyšlená na poslední chvíli. Původně mělo jít o kadeta hvězdné akademie, Nicholase Locarna (měl ho hrát také Robert Duncan McNeill), který byl vyhozen z akademie v epizodě "The First Duty" v seriálu Star Trek: Nová Generace (1995) a kterého měla kapitánka Janewayová zachránit před vězením s tím, aby stíhal lodě Maquistů. Jenže producenti by bývali za každé objevení Locarna ve Voyageru museli platit scénáristům Ronaldu D. Moorovi a Narenu Shankarovi, kteří napsali epizodu "The First Duty". Proto raději producenti Voyageru vymysleli postavu Toma Parise, který má velmi podobný životní příběh jako Locarno (oba byli vyloučeni z akademie za zavinění smrti důstojníka).
Hodnocení:
Přidáno: 27.4.2015
Pro roli kapitána Janewayové bylo zvažováno hodně známých hereček, mimo jiné: Nicola Bryant, Lynda Carter, Joanna Cassidy, Patty Duke, Chelsea Field, Erin Gray, Linda Hamilton, Carolyn McCormick a Lindsay Wagner.
Tim Russ, který hraje Tuvoka, měl původně hrát Geordiho LaForge v seriálu Star Trek: Nová Generace (1987).
Role Chakotaye byla nabídnuta Tomu Jacksonovi, ten ji ale odmítl.
Hodnocení:
Přidáno: 27.4.2015
Když se Robert Picardo ucházel o roli holografického doktora, měl říct větu "Někdo zapomněl vypnout můj program". Tak také udělal a hned zaimprovizoval "Jsem doktor, ne žárovka" a roli okamžitě získal.
V jednom okamžiku zkoušelo roli kapitána Janewayové několik mužů, protože společnost Paramount se stavěla velmi chladně k obsazení ženy do vedoucí pozice a hlavní role.