Obsah filmu Naprostí cizinci
Každý máme tři životy: jeden veřejný, jeden soukromý a jeden tajný. Ten tajný život býval kdysi dobře střežen v archívu naší paměti, dnes je na našich sim kartách. Co by se stalo, kdyby ona miniaturní karta začala hovořit? Brilantní komedie o přátelství , o lásce a zradě, která staví čtyři přátelské páry do konfrontace a odhalí, že si jsou „Dokonale cizí“.
Kino Lucerna
Související odkazy
Naprostí cizinci
Italská kinematografie je to pravé koření, které divák převážně západní produkce potřebuje. Tak pravé, že se jím koření i francouzské a německé filmy. číst dál
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.3.2019
Super konverzačka na téma soukromí a partnerských vztahů v době mobilů, neboli v době téměř neomezené komunikace s kýmkoli kdykoli. Trochu umělá filmová situace odhaluje naši vnitřní přirozenost, která nás svádí zrazovat své partnery, přestože nesnášíme, aby zrazovali oni nás. To, co se z konverzačky vyvine, až tak překvapivé není, nicméně poučení, že máme každý máslo na hlavě a tudíž musíme odpouštět, je cenné.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.5.2018
Nevšední
Tedy kdo tenhle film zařadil mezi komedie jej buď vůbec neviděl,nebo je mírně řečeno nesvéprávný.100%ní konverzačka kdy čekáte jaké tajemství díky otevřeným Pandořiným skříňkám ve formě mobilních telefonů na koho vyplave.A není jich zrovna málo.
Jak je vidět nechá se natočit skvělý film odehrávající se v jedné místnosti kde sedí kolem stolu sedm přátel u večeře.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.4.2018
Musel jsem si trochu oddychnout a nechat doznít emoce - asi jsem naivní, ale byl jsem šokovaný, až znechucený. Ale co se týče filmu, resp. zpracování námětu, klobouk dolů. Režisér si téměř naprosto vystačil s jednou místností. Vcucává to postupně, ale nepouští, snad až při odlehčeném závěru, který však snímku paradoxně dodal na vážnosti. Well done!
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.3.2018
Skvěle natočený vztahový film
Tenhle film mi byl sympatický hned z několika hledisek.
1. Minimalistické prostředí a malý počet postav. Vše se odehrávalo v prostoru jednoho bytu, nejčastěji u jednoho stolu, sedm postav. Z tohoto téměř divadelního pojetí dokázal Paolo Genovese vykřesat ve svém filmu maximum – to miluji, když z něčeho malého, skromného, bez nadbytečných scenérií nebo efektů, dokáže tvůrce vytvořit nádherné dílo (viděli jste francouzský film Nalevo od výtahu? – podobné komorní pojetí, skvělá komedie).
2. Vtipný nápad s vyložením části svého soukromí v podobě příchozí komunikace na mobil před ostatní, navíc nádherně propracované, vtipné a gradující paralelní zápletky (nádherná třeba byla skrytá výměna mobilních telefonů mezi dvěma přáteli u stolu kvůli utajení vztahu s milenkou jednoho z nich, kdy nakonec tento muž právě díky záměně mobilů musel vysvětlovat intimní vztah s přítelem).
3. Líbil se mi i způsob, jak se děj vyvíjel, jak se měnila atmosféra u stolu - že většina lidí - zpočátku byli veselí, vtipní, sympatičtí - se ukázala jako lháři, podrazáci a pokrytci, jejich veselí i zábava zmizely a byly nahrazeny smutnou, někdy téměř tragickou pravdou.
4. No jsme u herců – neznámé tváře, skvělé výkony – to přispělo k autentičnosti děje – hltal jsem to s potěšením z toho hereckého koncertu a těšil jsem se na každou další větu, gesto nebo výraz tváře. I v jiných filmech jsou skvělé výkony herců, ale tady byli hlavní protagonisté zabíráni většinou z blízka či v detailu a o to to bylo působivější.
5. Byť se nejednalo o nějaké vysloveně vyhrocené akční či psychologické drama, film měl spád, ani chvilku nenudil, líbilo se míchání veselých scén s dramatickými, bylo to takové hezky vyvážené a navíc to cca od poloviny začínalo nabírat docela silné grády.
6. Navíc tenhle film vůbec není plytký – má svou hloubku, každý si v něm může najít to své, možná se z něj i poučit. A navíc je tu i celospolečenské téma – kolik jedinců ve „vyspělé“ společnosti žije v podvodu a lži vůči svým nejbližším. No a samozřejmě si můžeme položit otázku, nakolik se nejen moderní technologie podepisují na morálním poklesu lidí (tak mě tak napadá, že kmen divochů v amazonském pralese žije z morálního hlediska daleko čistší život než většina lidí v civilizované společnosti).
7. A konec – byť už nevyzníval úplně vesele – tam jsem si cenil, že po vyhrocených výměnách názorů a dramatických scénách, kdy pomalu docházelo k rozpadu partnerských i přátelských vztahů, došlo alespoň někdy ke smíru, kdy dostala šanci tolerance, snad i nějaké ty zbylé střípky lásky a některé dvojice si k sobě dokázaly najít zase cestu.
Reklama
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 3.9.2017
Večeře pravdy, nebo raději ne?
Zajímavej námět a nápad, slušné propojení komedie a dramatu, ale konec přeci jen vyzní jak?? Neprozradím mrkněte na film a uvidíte. První půlka byla spíše pomalejší a moc mě nebavila, druhá a hlavně v závěru nabírá na obrátkách, vůbec není důvod tomu nevěřit. Lžeme, podvádíme a přetvařujem se všichni, někdo víc, někdo méně. A každej má svá tajemství či skryté touhy. Škoda té první půlky, dal bych jinak více hvězdiček, stojí za shlédnutí.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 15.1.2017
Dvojí život díky mobilu
Moc pěkná hořká komedie z Itálie.Lidé mají také svoji černou skříňku v podobě mobilu.
Parta přátel,kteří se znají od nepaměti, se opět schází u společné přátelské večeře.Probíhá nenucená konverzace a popichování,až se ujme nápad,že všichni by mohli dát mobily na stůl a když přijde jakákoliv zpráva,musí nahlas adresát text přečíst,od koho je a případný hovor pustit nahlas.Vždyť nikdo nemá co skrývat!Nebo ano?!
Úžasná studie o dvojím životě dnešních lidí,o přetvářce,povrchnosti,lhaní a nalhávání.
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film